75. Venedik Memleketler arası Sinema Şenliği’nde gösterilecek sinemalar

75.'si gerçekleştirilen Venedik Sinema Festivali'nde yer alacak tüm sinema listesi, özel gösterimler ve belgeseller Pudra.com'daki haberimizde.

75. Venedik Milletlerarası Sinema Festivali'nin programı aşikâr oldu. 2 Oscar adaylığı bulunan Ryan Gosling'in Ay'a birinci ayak basan astronot Neil Armstrong'a hayat verdiği biyografik sinema Ay'da Birinci İnsan | First Man ile açılan olan şenlik, önde gelen memleketler arası direktörlerin sinemalarına konut sahipliği yapıyor.

Venedik Sinema Festivali'nde bu yıl heyet başkanlığını usta direktörü Guillermo del Toro üstleniyor.

Mahmut Fazıl Coşkun'un Anons isimli sineması de şenlikte

Mahmut Fazıl Coşkun’un üçüncü uzun metraj sinema sineması “Anons”, 75. Venedik Milletlerarası Sinema Festivali’nin Orizzonti kısmında yarışıyor.

Emre Yeksan'ın yazıp yönettiği, Biennale College – Cinema programı takviyeli yeni sineması Yuva dünya prömiyerini 75. Venedik Sinema Festivali’nde yapacak.

Deniz Tortum'un ​”Yuva”nın dünyasından ilhamla yazıp yönettiği Selyatağı VR sineması ise Venice VR'ın Biennale College kısmında gösterilecek. 
 

Açılış Gecesi Sineması

  • First Man, Damian Chazelle

75. Venedik Milletlerarası Sinema Şenliği yarışına katılan sinemalar

  • Ay'da Birinci İnsan (Damien Chazelle)
  • The Mountain (Rick Alverson)
  • Doubles Vies (Olivier Assayas)
  • The Sisters Brothers (Jacques Audiard)
  • The Ballad Of Buster Scruggs (Ethan, Joel Coen)
  • ROMA (Alfonso Cuaron)
  • Vox Lux (Brady Corbet)
  • Suspiria (Luca Guadagnino)
  • The Nightingale (Jennifer Kent)
  • The Favourite (Yorgos Lanthimos)
  • Peterloo (Mike Leigh)
  • Capri-Revolution (Mario Martone)
  • What You Gonna Do When The World’s On Fire? (Roberto Minervini)
  • Napszallta/Sunset (Laszlo Nemes)
  • Nuestro Tiempo (Carlos Reygadas)
  • At Eternity’s Gate (Julian Schnabel)
  • Acusada (Gonzalo Tobal)
  • Zan/Killing (Shinya Tsukamoto)
  • 22 July (Paul Greengrass)
  • Werk Ohne Autor (Florian Henckel von Donnersmarck)
  • Frères Ennemis (David Oelhoffen)

75. Venedik Memleketler arası Sinema Şenliği Yarış Dışı Özel Gösterimler

  • The Other Side Of The Wind (Orson Welles)
  • They’ll Love Me When I’m Dead (Morgan Neville)
İlginizi Çekebilir >  Pelvik konjesyon sendromu (PKS) nedir?

Müsabaka Dışı: Kurmaca

  • A Star Is Born (Bradley Cooper)
  • Una Storia Senza Nome (Roberto Ando)
  • Les Estivants (Valeria Bruni Tedeschi)
  • Mi Obra Maestra (Gaston Duprat)
  • A Tramway In Jerusalem (Amos Gitai)
  • Un Peuple Et Son Roi (Pierre Schoeller)
  • La Quietud (Pablo Trapero)

Prömiyerini 75. Venedik Sinema Festivali’nde gerçekleştirecek sinemalar

Müsabaka Dışı: Belgesel

  • Carmine Street Guitars (Ron Mann)
  • Process (Sergei Loznitsa)
  • El Pepe, Una Vida Suprema (Emir Kusturica)
  • Aquarela (Victor Kossakovsky)
  • A Letter To A Friend In Gaza (Amos Gitai)
  • Isis, Tomorrow. The Lost Souls Of Mosul. (Frencesca Mannocchi, Alessio Romenzi)
  • American Dharma (Errol Morris)
  • Introduzione All’oscuro (Gaston Solnicki)
  • 1938 Diversi (Giorgio Treves)
  • Ni De Lian/Your Face (Tsai Ming-Liang)
  • Monrovia, Indiana (Frederick Wiseman)

Yarış kısmı: Orizzonti (Ufuklar) 

  • Sulla Mia Pelle (Alessio Cremonini) 
  • Kraben Rahu/Manta Ray (Phuttiphong Aroonpheng)
  • Soni (Ivan Ayr)
  • Ozen/The River (Emir Baigazin)
  • La Noche De 12 Anos (Alvaro Brechner)
  • Deslembro (Flavia Castro)
  • Anons/The Announcement (Mahmut Fazil Coskun)
  • Un Giorno All’Improvviso (Ciro D’Emilio)
  • Charlie Says (Mary Harron)
  • Amanda (Mikhael Hers)
  • Yom Adaatou Zouli/The Day I Lost My Shadow (Soudade Kaadan)
  • L’Enkas (Sarah Marx)
  • Tchelovek Kotorij Udivil Vseh/The Man Who Surprised Everyone – Natasha Maerkulova, Aleksey Chupov
  • Kucumbu Tubuh Indahku/Memories Of My Body (Garin Nugroho)
  • Hamchenan Ke Mimordan/As I Lay Dying (Mostafa Sayyari)
  • La Profezia Dell’Armadillo (Emanuele Scaringi)
  • Erom/Stripped (Yaron Shani)
  • Jinpa (Pema Tseden)
  • Tel Aviv On Fire (Sameh Zoabi)

Evvelki Bahçedeki Sinema Kısmı: Sconfini

  • Blood Kin (Ramin Bahrani)
  • Vilayet Banchiere Anarchico (Giulio Base)
  •  The Tree Of Life Extended Cut (Terrence Malick)
  • L’Heure De La Sortie (Sebastien Marnier)
  • Magic Lantern (Amir Naderi)
  • Camorra (Francesco Patierno)
  • Arrivederci Saigon (Wilma Labate)
  • Vilayet Ragazzo Più Felice Del Mondo (Gipi)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*