2020 Oscar Adayları Açıklandı!

Amerikan sinema sanayisinin en itibarlı mükafatı olan Akademi Mükafatları, Şubat ayının birinci yarısında sahiplerini  bulacak. Tüm dünyanın nefesini tutarak takip edeceği ödül merasimi 9 Şubat günü ABD'nin Los Angeles kentinde, Dolby Theatre'da düzenlenecek.

Bu yıl Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından 92. kez verilecek Akademi Mükafatları gecesi, geçtiğimiz yıl 30 yılın akabinde birinci kez sunucusuz olarak düzenlenmişti. 2020'de durum ne olur, bilmiyoruz lakin bildiğimiz şu var ki… 2020 yılının Oscar Adayları 14 Ocak 2020 Salı günü Los Angeles’ta açıklandı! 🙂

Joker sineması 11 kolda adaylık alarak bu yılki Oscar mükafatlarına damgasını vurdu. Ocak ayının başında gerçekleştirilen 2020 Altın Küre Mükafatları gecesinde “En Güzel Film” mükafatını kazanan 1917'nin yanı sıra Quentin Tarantino'nun Evvel Upon a Time in Hollywood'u ve Martin Scorsese'in The Irishman'i 10 kolda adaylık alarak Joker sinemasını takip etti.

En Düzgün Erkek Oyuncu Mükafatı adayları

  • Antonio Banderas – Pain and Glory
  • Leonardo DiCaprio – Evvel upon a Time in Hollywood
  • Joaquin Phoenix – Joker
  • Adam Driver – Marriage Story
  • Jonathan Pryce – The Two Popes

En Uygun Yardımcı Erkek Oyuncu Mükafatı adayları

 

  • Tom Hanks – A Beautiful Day in the Neighborhood
  • Anthony Hopkins – The Two Popes
  • Al Pacino – The Irishman
  • Joe Pesci – The Irishman
  • Brad Pitt – Evvel Upon a Time in Hollywood

En Yeterli Bayan Oyuncu Mükafatı adayları

  • Cynthia Erivo – Harriet
  • Scarlett Johansson – Marriage Story
  • Saoirse Ronan – Little Women
  • Charlize Theron – Bombshell
  • Renée Zellweger – Judy

En Yeterli Yardımcı Bayan Oyuncu Mükafatı adayları

 

  • Kathy Bats – Richard Jewell
  • Laura Dern – Marriage Story
  • Scarlett Johansson – Jojo Rabbit
  • Florence Pugh – Little Women
  • Margot Robbie – Bombshell

En Âlâ Sinema Mükafatı adayları

  • Ford v Ferrari (Ford v Ferrari), İstikamet: James Mangold
  • The Irishman, İstikamet: Martin Scorsese
  • Jojo Rabbit (Tavşan Jojo), İstikamet: Taika Waititi
  • Joker, İstikamet: Todd Philips
  • Little Women (Küçük Kadınlar) Taraf: Greta Gerwig
  • Marriage Story, İstikamet: Noah Baumbach
  • 1917, Taraf: Sam Mendes
  • Evvel upon a Time in Hollywood (Bir Vakitler Hollywood'da), Taraf: Quentin Tarantino
  • Parasite (Parazit), Taraf: BongJoon Ho

En Yeterli Direktör Mükafatı adayları

  • Martin Scorsese – The Irishman
  • Todd Philips – Joker
  • Sam Mendes – 1917
  • Quentin Tarantino – Evvel upon a Time in Hollywood
  • BongJoon Ho – Parasite
İlginizi Çekebilir >  Yöneticinizle yaptığınız görüşmede hangi renkleri tercih etmelisiniz?

En Yeterli Sinematografi Mükafatı adayları

  • Rodrigo Prieto – The Irishman
  • Lawrence Sher – Joker
  • Jarin Blaschke – The Lighthouse
  • Roger Deakins – 1917
  • Robert Richardson- Evvel upon a Time in Hollywood

En Âlâ Kurgu Mükafatı adayları

  • Michael McCusker and Andrew Buckland – Ford v Ferrarş
  • Thelma Schoonmaker – The Irishman
  • Tom Eagles – Jojo Rabbit
  • Jeff Groth – Joker
  • Yang Jinmo – Parasite

En Uygun Kısa Sinema (Animasyon) Mükafatı adayları

  • Daughter
  • Hair Love
  • Kitbull
  • Memorable
  • Sister

En Düzgün Kostüm Tasarımı Mükafatı adayları

  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • Little Women
  • Evvel upon a Time… in Hollywood

En Uygun Ses Miksajı Mükafatı adayları

  • İsim Astra
  • Ford v Ferrari
  • Joker
  • 1917
  • Evvel upon a Time… in Hollywood

En Düzgün Ses Kurgusu Mükafatı adayları

  • Ford v Ferrari
  • Joker
  • 1917
  • Evvel upon a Time… in Hollywood
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

En Düzgün Sinema Müziği Mükafatı adayları

  • Joker
  • Little Women
  • Marriage Story
  • 1917
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

En Uygun Görsel Efekt Mükafatı adayları

  • Alita: Battle Angel
  • Avengers: Endgame
  • Captain Marvel
  • Cats
  • Gemini Man
  • The Irishman
  • The Lion King
  • 1917

En Düzgün Özgün Müzik Mükafatı adayları

  • Speechless – Aladdin
  • Letter To My Godfather – The Black Godfather
  • I’m Standing With You – Breakthrough
  • Da Bronx – The Bronx USA
  • Into The Unknown – Frozen II
  • Stand Up – Harriet
  • Catchy Song – The Lego Movie 2: The Second Part
  • Never Too Late – The Lion King”
  • Spirit – The Lion King
  • Daily Battles – Motherless Brooklyn
  • A Glass of Soju – Parasite
  • (I’m Gonna) Love Me Again – Rocketman”
  • High Above The Water – Toni Morrison: The Pieces I Am
  • I Can’t Let You Throw Yourself Away – Toy Story 4
  • Glasgow – Wild Rose

En Güzel Belgesel Mükafatı adayları

  • American Factory
  • The Cave
  • Edge of Democracy
  • For Sama
  • Honeyland

En Uygun Milletlerarası Sinema Mükafatı adayları

  • Çekya – The Painted Bird
  • Estonya – Truth and Justice
  • Fransa – Les Misérables
  • Macaristan – Those Who Remained
  • Kuzey Makedonya – Honeyland
  • Polonya – Corpus Christi
  • Rusya – Beanpole
  • Senegal – Atlantics
  • Güney Kore – Parasite
  • İspanya – Pain and Glory

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*